Opłata za publikację
- Kliknięć: 22
Ułatwienia dostępu
Wstęp deklaracji
Wydawcy czasopisma, którymi są Instytut Historii im. Tadeusz Manteuffla PAN (dalej: IH PAN) oraz Fundacja Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN (dalej: FIH PAN), zobowiązują się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.rdsg-ihpan.edu.pl
Data publikacji strony internetowej: 2020-11-30
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-11-30.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa czasopisma wydawanego przez IH PAN oraz FIH PAN jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ułatwienia na stronie internetowej
Strona internetowa IH PAN posiada następujące ułatwienia:
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-12-15. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez IH PAN. Oświadczenie zaktualizowano 2022-11-30 po wprowadzeniu części poprawek podczas prac modernizacyjnych.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej IH PAN można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Osobą kontaktową w przypadku problemów z dostępnością strony internetowej jest dr inż. Monika Ćwiklińska,
Procedura wnioskowo-skargowa
Zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Główną siedzibą Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk są trzy kamienice położone przy Rynku Starego Miasta 29 i 31 oraz ulicy Piwnej 48 w Warszawie. Ponadto IH PAN korzysta na podstawie umów najmu z czterech lokali położonych w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Toruniu.
Warszawa
Kamienica przy Rynku Starego Miasta 31 jest budynkiem pięciokondygnacyjnym, kamienica przy Rynku Starego Miasta 29 – czterokondygnacyjnym, zaś kamienica przy ulicy Piwnej 48 – trzykondygnacyjnym. Kamienice połączone są ze sobą korytarzami i dwoma klatkami schodowymi. Ogólna powierzchnia użytkowa wynosi 1717,92 m². W kamienicach nie ma windy.
Komunikacja miejska
W odległości około 400 m znajduje się komunikacja publiczna – autobus, tramwaj. Usytuowanie budynków umożliwia bezproblemowe dotarcie wszystkim osobom, również osobom ze szczególnymi potrzebami.
Miejsca parkingowe
IH PAN nie dysponuje żadnym miejscem parkingowym. Na Starym Mieście obowiązuje zakaz poruszania się pojazdami samochodowymi. IH PAN dysponuje identyfikatorem (na okaziciela), umożliwiającym podjazd (i postój) samochodem pod drzwi IH PAN. Osoby niepełnosprawne, poruszające się pojazdami z nalepioną plakietką (oraz posiadające legitymację informującą o niepełnosprawności) mogą podjechać pod drzwi IH PAN.
Wejście
Ciągi piesze (chodniki i ulice) prowadzące do wejścia do budynku są w stanie dobrym. Główne wejście do IH PAN zlokalizowane jest w kamienicy przy Rynku Starego Miasta 31. Do wejścia prowadzą 2 stopnie schodów, bez poręczy. Przed wejściem zamontowany jest video-fon. Zarówno wejście do budynku, jak i klatki schodowe wewnątrz nie są dostosowane dla osób z dysfunkcją narządu ruchu oraz osób niewidomych i słabowidzących. Na parterze, I oraz II piętrze znajdują się stoliki i krzesła pełniące funkcję poczekalni. Na każdym piętrze umieszczony jest graficzny rozkład pomieszczeń. Osoby zatrudnione w portierni na parterze budynku mają obowiązek udzielenia pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym osobom korzystającym z psa asystującego.
Schody, korytarze
W budynku znajdują się dwie klatki schodowe – jedna w kamienicy przy Rynku Starego Miasta 29, druga łączy kamienice przy Rynku Starego Miasta 31 z kamienicą przy ul. Piwnej 48. Biegi schodów, korytarze, drzwi oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość. Ciągi komunikacyjne nie mają utrudnień w postaci progów. Obie klatki schodowe wyposażone są w poręcze.
Toalety
W budynku zlokalizowanych jest 12 ogólnodostępnych toalet. Nie są one dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami. Toalety nie posiadają przycisków alarmowych.
Ewakuacja
Budynek posiada 2 wyjścia ewakuacyjne.
Inne informacje
W budynku brak jest miejsca dla karmiących matek, nie ma również kącika zabaw dla małych dzieci. W IH PAN nie ma pętli indukcyjnych. Jest możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, ale po wcześniejszym umówieniu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Wojciech Kriegseisen,
The Historical Region of East-Central Europe in Research into the History of Religion in the Early Modern Era
Maciej Janowski,
A Marriage of Convenience: the Roman Catholic Church and Modernity in Nineteenth-Century Europe
Jerzy Eisler,
The People’s Republic of Poland — a Sketch for Reflections on the Laicization of the State
Grzegorz Pac,
Let’s Write a Better Book about Mieszko I!
Marek Kornat,
The First Treachery of the West. On the Book by Andrzej Nowak
Jerzy Eisler,
Better Not at All Than Not Well. A Review of a Biography of Władysław Gomułka
Reviews
Czasopismo wydawane jest na zasadzie open access na licencji CC BY. Cała zawartość czasopisma jest więc dostępna nieodpłatne dla użytkowników, w tym instytucji. Użytkownicy mogą czytać, pobierać, kopiować, rozpowszechniać, drukować, przeszukiwać pełen tekst każdego z artykułów, jak również publikować do niego odnośniki bez uzyskiwania zgody wydawcy czy autora.
Roczniki Dziejów Społecznych i Gospodarczych
Roczniki Dziejów Społecznych i Gospodarczych
Rynek Starego Miasta 31
00-272 Warszawa
© Copyright by Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk
Deklaracja dostępności