Komitet naukowy

Paweł Grata (Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego; XX w.), Piotr Guzowski (zastępca redaktora naczelnego; Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku; IH PAN; średniowiecze), Dariusz Jarosz (redaktor; IH PAN; XX w.), Padraic Kenney (Indiana University, XX w.), Elżbieta Kościk (Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego; XIX–XX w., demografia historyczna), Cezary Kuklo (redaktor statystyczny; Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku; nowożytność, demografia historyczna), Krzysztof A. Makowski (Instytut Historii UAM; XIX w.), Włodzimierz Mędrzecki (IH PAN; XX w.), Natalia Jarska (sekretarz redakcji; IH PAN; XX w.)

75 – 2015: Piotr Guzowski (średniowiecze), Elżbieta Kościk (XIX–XX w., demografia historyczna, historia gospodarcza), Cezary Kuklo (nowożytność, demografia historyczna), Krzysztof Makowski (XIX w.), Włodzimierz Mędrzecki (redaktor, XX w.), Urszula Dragan (sekretarz), Jolanta Rudzińska (redakcja prowadząca)

72–74 – 2012–2014: Piotr Guzowski (średniowiecze), Jacek Kochanowicz (redaktor, XX w., historia gospodarcza), Elżbieta Kościk (XIX–XX w., demografia historyczna, historia gospodarcza), Cezary Kuklo (nowożytność, demografia historyczna), Krzysztof Makowski (XIX w.), Włodzimierz Mędrzecki (redaktor, XX w.), Jolanta Rudzińska (sekretarz)

71 – 2011: Piotr Guzowski, Jacek Kochanowicz (redaktor), Cezary Kuklo, Krzysztof Makowski, Włodzimierz Mędrzecki (redaktor), Krzysztof Mikulski, Wojciech Morawski, Jolanta Rudzińska (sekretarz)

69–70 – 2009–2010: Anna Bitner-Nowak, Jacek Kochanowicz (redaktor), Cezary Kuklo, Halina Manikowska, Włodzimierz Mędrzecki (redaktor), Krzysztof Mikulski, Wojciech Morawski, Jolanta Rudzińska (sekretarz)