Roczniki Dziejów Społecznych i Gospodarczych, t. LXXI, 2011

ZESZYTY

SPIS TREŚCI

ARTYKUŁY

Jacek Kochanowicz, Anna Sosnowska, Historia gospodarcza Polski przedrozbiorowej – porzucone terytorium?

Marcin Danielewski, Korabniki, Niewody i Rybitwy z terenu Kujaw jako osady służebne związane z książęcym regale wodnym

Mateusz Rodak, Nielegalny hazard w II Rzeczypospolitej. Rekonesans badawczy

Wojciech Chudzik, Gospodarczo-finansowe aspekty działalności samorządu terytorialnego w ramach inwestycji Centralnego Okręgu Przemysłowego (1936–1939)

Tomasz Flasiński, Czarnoksiężnik z dolarowej krainy, czyli rzecz o interpretacji źródeł

MATERIAŁY

Konrad Rzemieniecki, Struktura własności ziemskiej i jej dochodów w województwie kijowskim w 1789 r.

Jarosław Jastrzębski, Uposażenie profesora zwyczajnego polskiej państwowej szkoły akademickiej w okresie od 1 X 1923 do 31 I 1934 r.

RECENZJE

Michael Mitterauer, Why Europe. The Medieval Origins of Its Special Path, tłum. G. Chapple, The University of Chicago Press, Chicago–London 2010 (Piotr Guzowski)

Administracja i życie codzienne w dobrach Radziwiłłów XVI–XVIII wieku, red. U. Augustyniak, Warszawa 2009 (Marzena Liedke)

Thomas David, Nationalisme économique et industrialisation. L’expérience des pays de l’Est (1789–1939), Genève 2009 (Jacek Kochanowicz)